Azerat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azerat
Komunë
noform
Pamje nga Azerat
Vendndodhja
Azerat is located in Franca
Azerat
Azerat
45°09′00″V 1°07′24″L / 45.15°V 1.123333°L / 45.15; 1.123333Koordinatat: 45°09′00″V 1°07′24″L / 45.15°V 1.123333°L / 45.15; 1.123333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Périgueux
Kantoni Thenon
Ndërbashkësia Le Terrassonnais en Périgord noir Thenon Hautefort
Kryetari Claude de Fleurieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.05 km2
Popullsia 424 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24210
INSEE 24019


Azerat është një komunëFrancë. Azerat bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 424 banorë dhe sipërfaqe 20.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Azerat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale