Azeville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azeville
Komunë
noform
Pamje nga Azeville
Vendndodhja
Azeville is located in Franca
Azeville
Azeville
49°27′34″V 1°18′46″P / 49.459444°V 1.312778°P / 49.459444; -1.312778Koordinatat: 49°27′34″V 1°18′46″P / 49.459444°V 1.312778°P / 49.459444; -1.312778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Cherbourg-Octeville
Kantoni Montebourg
Ndërbashkësia Région de Montebourg
Kryetari Éric Desmares
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 77 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50310
INSEE 50026


Azeville është një komunëFrancë. Azevillebën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]