Azillanet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azillanet
Komunë
noform
Pamje nga Azillanet
Stema_figura
Vendndodhja
Azillanet is located in Franca
Azillanet
Azillanet
43°19′30″V 2°44′18″L / 43.325°V 2.7383°L / 43.325; 2.7383Koordinatat: 43°19′30″V 2°44′18″L / 43.325°V 2.7383°L / 43.325; 2.7383
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Olonzac
Ndërbashkësia Le Minervois
Kryetari Martine Olmos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.4 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 407 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34210
INSEE 34020


Azillanet është një komunëFrancë. Azillanet bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 407 banorë dhe sipërfaqe 14.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]