Azille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azille
Komunë
noform
Pamje nga Azille
Stema_figura
Vendndodhja
Azille is located in Franca
Azille
Azille
43°16′41″V 2°39′30″L / 43.277928°V 2.658422°L / 43.277928; 2.658422Koordinatat: 43°16′41″V 2°39′30″L / 43.277928°V 2.658422°L / 43.277928; 2.658422
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Peyriac-Minervois
Ndërbashkësia Carcassonne Agglo
Kryetari Philippe Chevrier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.33 km2
Lartësia 84 m (m.n.d.)
Popullsia 1188 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11700
INSEE 11022


Azille është një komunëFrancë. Azille bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1188 banorë dhe sipërfaqe 23.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Azille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale