Azolette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azolette
Komunë
Vendndodhja
Azolette is located in Franca
Azolette
Azolette
46°11′35″V 4°25′07″L / 46.1931°V 4.4186°L / 46.1931; 4.4186Koordinatat: 46°11′35″V 4°25′07″L / 46.1931°V 4.4186°L / 46.1931; 4.4186
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Qarku Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kantoni Thizy-les-Bourgs
Ndërbashkësia Saône Beaujolais
Kryetari Didier Manivet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.18 km2
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Popullsia 120 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 69790
INSEE 69016


Azolette është një komunëFrancë. Azolette bën pjesë në departamentin Rhônerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 120 banorë dhe sipërfaqe 4.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]