Azy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azy
Komunë
Vendndodhja
Azy is located in Franca
Azy
Azy
47°11′02″V 2°42′30″L / 47.1839°V 2.7083°L / 47.1839; 2.7083Koordinatat: 47°11′02″V 2°42′30″L / 47.1839°V 2.7083°L / 47.1839; 2.7083
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Les Aix-d'Angillon
Ndërbashkësia Terroirs d’Angillon
Kryetari Rémi Roger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.62 km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 473 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18220
INSEE 18019


Azy është një komunëFrancë. Azy bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 473 banorë dhe sipërfaqe 27.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Azy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale