Béthancourt-en-Vaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Béthancourt-en-Vaux
Komunë
noform
Pamje nga Béthancourt-en-Vaux
Vendndodhja
Béthancourt-en-Vaux is located in Franca
Béthancourt-en-Vaux
Béthancourt-en-Vaux
49°37′43″V 3°08′51″L / 49.628611111111°V 3.1475°L / 49.628611111111; 3.1475Koordinatat: 49°37′43″V 3°08′51″L / 49.628611111111°V 3.1475°L / 49.628611111111; 3.1475
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.3 km2
Popullsia 490 banorë
Dendësia 114 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02081


Béthancourt-en-Vaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Béthancourt-en-Vaux ka një popullsi prej 490 banorë dhe sipërfaqe 4.3 km², me një dendësi prej 114 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Béthancourt-en-Vaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale