Bézu-Saint-Germain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bézu-Saint-Germain
Komunë
noform
Pamje nga Bézu-Saint-Germain
Vendndodhja
Bézu-Saint-Germain is located in Franca
Bézu-Saint-Germain
Bézu-Saint-Germain
49°06′29″V 3°24′33″L / 49.108055555556°V 3.4091666666667°L / 49.108055555556; 3.4091666666667Koordinatat: 49°06′29″V 3°24′33″L / 49.108055555556°V 3.4091666666667°L / 49.108055555556; 3.4091666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.13 km2
Popullsia 1012 banorë
Dendësia 91 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02085


Bézu-Saint-Germain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bézu-Saint-Germain ka një popullsi prej 1012 banorë dhe sipërfaqe 11.13 km², me një dendësi prej 91 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bézu-Saint-Germain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale