Bézu-le-Guéry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bézu-le-Guéry
Komunë
noform
Pamje nga Bézu-le-Guéry
Vendndodhja
Bézu-le-Guéry is located in Franca
Bézu-le-Guéry
Bézu-le-Guéry
49°00′28″V 3°13′30″L / 49.007777777778°V 3.225°L / 49.007777777778; 3.225Koordinatat: 49°00′28″V 3°13′30″L / 49.007777777778°V 3.225°L / 49.007777777778; 3.225
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.1 km2
Popullsia 262 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02310
INSEE 02084


Bézu-le-Guéry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bézu-le-Guéry ka një popullsi prej 262 banorë dhe sipërfaqe 11.1 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bézu-le-Guéry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale