Baâlon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baâlon
Komunë
Vendndodhja
Baâlon is located in Franca
Baâlon
Baâlon
49°38′47″V 1°31′52″L / 49.6464°V 1.5311°L / 49.6464; 1.5311Koordinatat: 49°38′47″V 1°31′52″L / 49.6464°V 1.5311°L / 49.6464; 1.5311
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Stenay
Ndërbashkësia Pays de Stenay
Kryetari Jean-Pierre Corvisier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.76 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 264 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55700
INSEE 55025


Baâlon është një komunëFrancë. Baâlon bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 264 banorë dhe sipërfaqe 14.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baâlon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale