Babœuf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Babœuf
Komunë
Vendndodhja
Babœuf is located in Franca
Babœuf
Babœuf
47°53′31″V 1°37′46″L / 47.8919°V 1.6294°L / 47.8919; 1.6294Koordinatat: 47°53′31″V 1°37′46″L / 47.8919°V 1.6294°L / 47.8919; 1.6294
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Noyon
Ndërbashkësia Pays Noyonnais
Kryetari Daniel Doligé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.18 km2
Lartësia 66 m (m.n.d.)
Popullsia 516 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60400
INSEE 60037


Babœuf është një komunëFrancë. Babœufbën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 516 banorë dhe sipërfaqe 7.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Babœuf – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale