Babeau-Bouldoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Babeau-Bouldoux
Komunë
noform
Pamje nga Babeau-Bouldoux
Vendndodhja
Babeau-Bouldoux is located in Franca
Babeau-Bouldoux
Babeau-Bouldoux
43°26′13″V 2°54′36″L / 43.436944°V 2.91°L / 43.436944; 2.91Koordinatat: 43°26′13″V 2°54′36″L / 43.436944°V 2.91°L / 43.436944; 2.91
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Saint-Chinian
Ndërbashkësia Le Saint-Chinianais
Kryetari Jean-Louis Bousquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.4 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 296 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34360
INSEE 34021


Babeau-Bouldoux është një komunëFrancë. Babeau-Bouldoux bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 296 banorë dhe sipërfaqe 21.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]