Baby, Seine-et-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baby
Komunë
Vendndodhja
Baby is located in Franca
Baby
Baby
48°23′50″V 3°20′31″L / 48.3972°V 3.3419°L / 48.3972; 3.3419Koordinatat: 48°23′50″V 3°20′31″L / 48.3972°V 3.3419°L / 48.3972; 3.3419
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Provins
Kantoni Bray-sur-Seine
Ndërbashkësia Canton de Bray-sur-Seine
Kryetari Christiane Bourcier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.12 km2
Popullsia 71 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77480
INSEE 77015


Baby është një komunëFrancë. Baby bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 71 banorë dhe sipërfaqe 4.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]