Bachas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bachas
Komunë
Vendndodhja
Bachas is located in Franca
Bachas
Bachas
42°53′56″V 0°37′06″L / 42.8989°V 0.6183°L / 42.8989; 0.6183Koordinatat: 42°53′56″V 0°37′06″L / 42.8989°V 0.6183°L / 42.8989; 0.6183
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Aurignac
Ndërbashkësia Canton d'Aurignac
Kryetari Marcel Berges
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.62 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 65 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31420
INSEE 31039


Bachas është një komunëFrancë. Bachasbën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 65 banorë dhe sipërfaqe 2.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bachas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale