Bachos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bachos
Komunë
Vendndodhja
Bachos is located in Franca
Bachos
Bachos
48°42′06″V 1°26′23″P / 48.7017°V 1.4397°P / 48.7017; -1.4397Koordinatat: 48°42′06″V 1°26′23″P / 48.7017°V 1.4397°P / 48.7017; -1.4397
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Saint-Béat
Ndërbashkësia Canton de Saint-Béat
Kryetari François Talazac
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.67 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 27 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31440
INSEE 31040


Bachos është një komunëFrancë. Bachosbën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 27 banorë dhe sipërfaqe 2.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bachos – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale