Bacilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bacilly
Komunë
noform
Pamje nga Bacilly
Vendndodhja
Bacilly is located in Franca
Bacilly
Bacilly
48°42′04″V 1°26′27″P / 48.701111°V 1.440833°P / 48.701111; -1.440833Koordinatat: 48°42′04″V 1°26′27″P / 48.701111°V 1.440833°P / 48.701111; -1.440833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Avranches
Kantoni Sartilly
Ndërbashkësia Sartilly - Porte de la Baie
Kryetari Jean-Pierre Debon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.88 km2
Lartësia 14 m (m.n.d.)
Popullsia 858 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50530
INSEE 50027


Bacilly është një komunëFrancë. Bacilly bën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 858 banorë dhe sipërfaqe 15.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bacilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale