Bacouël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bacouël
Komunë
Vendndodhja
Bacouël is located in Franca
Bacouël
Bacouël
49°18′51″V 1°22′14″L / 49.3142°V 1.3706°L / 49.3142; 1.3706Koordinatat: 49°18′51″V 1°22′14″L / 49.3142°V 1.3706°L / 49.3142; 1.3706
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Clermont
Kantoni Breteuil
Ndërbashkësia Vallées de la Brèche et de la Noye
Kryetari Dominique Cordelle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.48 km2
Popullsia 465 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60120
INSEE 60039


Bacouël është një komunëFrancë. Bacouëlbën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 465 banorë dhe sipërfaqe 5.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]