Bacquepuis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bacquepuis
Komunë
Vendndodhja
Bacquepuis is located in Franca
Bacquepuis
Bacquepuis
49°05′33″V 1°02′54″L / 49.0925°V 1.0483°L / 49.0925; 1.0483Koordinatat: 49°05′33″V 1°02′54″L / 49.0925°V 1.0483°L / 49.0925; 1.0483
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Évreux
Kantoni Évreux-Nord
Ndërbashkësia Pays du Neubourg
Kryetari Dominique Bidault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.09 km2
Lartësia 168 m (m.n.d.)
Popullsia 333 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27930
INSEE 27033


Bacquepuis është një komunëFrancë. Bacquepuis bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 333 banorë dhe sipërfaqe 5.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]