Bacqueville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bacqueville
Komunë
Vendndodhja
Bacqueville is located in Franca
Bacqueville
Bacqueville
49°18′51″V 1°22′14″L / 49.3142°V 1.3706°L / 49.3142; 1.3706Koordinatat: 49°18′51″V 1°22′14″L / 49.3142°V 1.3706°L / 49.3142; 1.3706
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Les Andelys
Kantoni Fleury-sur-Andelle
Ndërbashkësia L'Andelle
Kryetari Roger Collette
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.01 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 515 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27440
INSEE 27034


Bacqueville është një komunëFrancë. Bacqueville bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 515 banorë dhe sipërfaqe 11.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]