Bacqueville-en-Caux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bacqueville-en-Caux
Komunë
Vendndodhja
Bacqueville-en-Caux is located in Franca
Bacqueville-en-Caux
Bacqueville-en-Caux
49°47′15″V 0°59′58″L / 49.7875°V 0.999444°L / 49.7875; 0.999444Koordinatat: 49°47′15″V 0°59′58″L / 49.7875°V 0.999444°L / 49.7875; 0.999444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Bacqueville-en-Caux
Ndërbashkësia Saâne et Vienne
Kryetari Étienne Delarue
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.19 km2
Lartësia 92 m (m.n.d.)
Popullsia 1840 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76730
INSEE 76051


Bacqueville-en-Caux është një komunëFrancë. Bacqueville-en-Caux bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1840 banorë dhe sipërfaqe 12.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]