Badecon-le-Pin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badecon-le-Pin
Komunë
noform
Pamje nga Badecon-le-Pin
Vendndodhja
Badecon-le-Pin is located in Franca
Badecon-le-Pin
Badecon-le-Pin
46°32′28″V 1°35′34″L / 46.541111°V 1.592778°L / 46.541111; 1.592778Koordinatat: 46°32′28″V 1°35′34″L / 46.541111°V 1.592778°L / 46.541111; 1.592778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement La Châtre
Kantoni Éguzon-Chantôme
Ndërbashkësia Éguzon - Argenton - Vallée de la Creuse
Kryetari François Broggi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.88 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 754 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36200
INSEE 36158


Badecon-le-Pin është një komunëFrancë. Badecon-le-Pin bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 754 banorë dhe sipërfaqe 9.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]