Badefols-sur-Dordogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badefols-sur-Dordogne
Komunë
noform
Pamje nga Badefols-sur-Dordogne
Vendndodhja
Badefols-sur-Dordogne is located in Franca
Badefols-sur-Dordogne
Badefols-sur-Dordogne
44°50′35″V 0°47′26″L / 44.842924°V 0.790516°L / 44.842924; 0.790516Koordinatat: 44°50′35″V 0°47′26″L / 44.842924°V 0.790516°L / 44.842924; 0.790516
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Bergerac
Kantoni Le Buisson-de-Cadouin
Ndërbashkësia Les Bastides Dordogne-Périgord
Kryetari Michel Couderc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.06 km2
Lartësia 46 m (m.n.d.)
Popullsia 206 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24150
INSEE 24022


Badefols-sur-Dordogne është një komunëFrancë. Badefols-sur-Dordogne bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 206 banorë dhe sipërfaqe 6.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]