Badens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badens
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Badens is located in Franca
Badens
Badens
43°13′00″V 2°31′00″L / 43.2167°V 2.5167°L / 43.2167; 2.5167Koordinatat: 43°13′00″V 2°31′00″L / 43.2167°V 2.5167°L / 43.2167; 2.5167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Capendu
Ndërbashkësia Carcassonne Agglo
Kryetari Alain Estival
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.6 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 746 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11800
INSEE 11023


Badens është një komunëFrancë. Badens bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 746 banorë dhe sipërfaqe 9.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Badens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale