Badevel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badevel
Komunë
noform
Pamje nga Badevel
Stema_figura
Vendndodhja
Badevel is located in Franca
Badevel
Badevel
47°30′01″V 6°56′25″L / 47.500278°V 6.940278°L / 47.500278; 6.940278Koordinatat: 47°30′01″V 6°56′25″L / 47.500278°V 6.940278°L / 47.500278; 6.940278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Étupes
Ndërbashkësia Pays de Montbéliard
Kryetari Francine Billod
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.73 km2
Popullsia 871 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25490
INSEE 25040


Badevel është një komunëFrancë. Badevel bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 871 banorë dhe sipërfaqe 3.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Badevel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale