Baerendorf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baerendorf
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Baerendorf is located in Franca
Baerendorf
Baerendorf
48°50′21″V 7°05′09″L / 48.839167°V 7.085833°L / 48.839167; 7.085833Koordinatat: 48°50′21″V 7°05′09″L / 48.839167°V 7.085833°L / 48.839167; 7.085833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Saverne
Kantoni Drulingen
Ndërbashkësia Alsace Bossue
Kryetari André Klein
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.53 km2
Popullsia 305 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67320
INSEE 67017


Baerendorf është një komunëFrancë. Baerendorfbën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 305 banorë dhe sipërfaqe 7.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]