Bagard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagard
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bagard is located in Franca
Bagard
Bagard
44°04′26″V 4°03′06″L / 44.073889°V 4.051667°L / 44.073889; 4.051667Koordinatat: 44°04′26″V 4°03′06″L / 44.073889°V 4.051667°L / 44.073889; 4.051667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Alès
Kantoni Anduze
Ndërbashkësia Grand Alès
Kryetari Maurice Viala
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.55 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 2367 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30140
INSEE 30027


Bagard është një komunëFrancë. Bagard bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 2367 banorë dhe sipërfaqe 14.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bagard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale