Bagas, Gironde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagas
Komunë
noform
Pamje nga Bagas
Vendndodhja
Bagas is located in Franca
Bagas
Bagas
44°37′33″V 0°03′16″P / 44.625833°V 0.054444°P / 44.625833; -0.054444Koordinatat: 44°37′33″V 0°03′16″P / 44.625833°V 0.054444°P / 44.625833; -0.054444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni La Réole
Ndërbashkësia Le Réolais en Sud Gironde
Kryetari Serge Issard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.63 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 248 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33190
INSEE 33024


Bagas është një komunëFrancë. Bagas bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 248 banorë dhe sipërfaqe 3.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]