Bages, Aude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bages
Komunë
noform
Pamje nga Bages
Stema_figura
Vendndodhja
Bages is located in Franca
Bages
Bages
43°07′27″V 2°59′30″L / 43.124167°V 2.991667°L / 43.124167; 2.991667Koordinatat: 43°07′27″V 2°59′30″L / 43.124167°V 2.991667°L / 43.124167; 2.991667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Narbonne
Kantoni Narbonne-Sud
Ndërbashkësia Le Grand Narbonne
Kryetari Marie Bat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.53 km2
Lartësia 36 m (m.n.d.)
Popullsia 840 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11100
INSEE 11024


Bages është një komunëFrancë. Bages bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 840 banorë dhe sipërfaqe 12.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]