Bagiry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagiry
Komunë
noform
Pamje nga Bagiry
Vendndodhja
Bagiry is located in Franca
Bagiry
Bagiry
48°14′02″V 3°35′44″L / 48.2339°V 3.5956°L / 48.2339; 3.5956Koordinatat: 48°14′02″V 3°35′44″L / 48.2339°V 3.5956°L / 48.2339; 3.5956
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Barbazan
Ndërbashkësia Haut Comminges
Kryetari Suzanne Sansuc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.78 km2
Lartësia 457 m (m.n.d.)
Popullsia 80 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31510
INSEE 31041


Bagiry është një komunëFrancë. Bagirybën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 80 banorë dhe sipërfaqe 2.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bagiry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale