Bagneaux-sur-Loing

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagneaux-sur-Loing
Komunë
Vendndodhja
Bagneaux-sur-Loing is located in Franca
Bagneaux-sur-Loing
Bagneaux-sur-Loing
48°13′49″V 2°42′23″L / 48.230276°V 2.706413°L / 48.230276; 2.706413Koordinatat: 48°13′49″V 2°42′23″L / 48.230276°V 2.706413°L / 48.230276; 2.706413
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Fontainebleau|
Kantoni Nemours
Ndërbashkësia Pays de Nemours
Kryetari Claude Jamet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.26 km2
Popullsia 1589 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77167
INSEE 77016


Bagneaux-sur-Loing është një komunëFrancë. Bagneaux-sur-Loing bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1589 banorë dhe sipërfaqe 5.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]