Bagneux, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagneux
Komunë
noform
Pamje nga Bagneux
Vendndodhja
Bagneux is located in Franca
Bagneux
Bagneux
48°47′54″V 2°18′49″L / 48.7983°V 2.3137°L / 48.7983; 2.3137Koordinatat: 48°47′54″V 2°18′49″L / 48.7983°V 2.3137°L / 48.7983; 2.3137
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Soissons
Kantoni Vic-sur-Aisne
Ndërbashkësia Soissonnais
Kryetari Jean-Marie Dubois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.21 km2
Lartësia 88 m (m.n.d.)
Popullsia 73 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2290
INSEE 2043


Bagneux është një komunëFrancë. Bagneuxbën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 73 banorë dhe sipërfaqe 2.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]