Bagneux, Indre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagneux
Qytet
Vendndodhja
Bagneux is located in Franca
Bagneux
Bagneux
47°11′02″V 1°45′14″L / 47.183889°V 1.753889°L / 47.183889; 1.753889Koordinatat: 47°11′02″V 1°45′14″L / 47.183889°V 1.753889°L / 47.183889; 1.753889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement Issoudun
Kantoni Saint-Christophe-en-Bazelle
Ndërbashkësia Pays de Bazelle
Kryetari Michel Petit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.3 km2
Lartësia 143 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 36011


Bagneux është një komunëFrancë. Bagneux bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 192 banorë dhe sipërfaqe 25.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]