Bagnizeau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnizeau
Komunë
noform
Pamje nga Bagnizeau
Vendndodhja
Bagnizeau is located in Franca
Bagnizeau
Bagnizeau
45°53′21″V 0°18′43″P / 45.889167°V 0.311944°P / 45.889167; -0.311944Koordinatat: 45°53′21″V 0°18′43″P / 45.889167°V 0.311944°P / 45.889167; -0.311944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saint-Jean-d'Angély
Kantoni Matha
Ndërbashkësia Pays de Matha
Kryetari Jean-Marie Benoist
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.63 km2
Lartësia 49 m (m.n.d.)
Popullsia 188 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17160
INSEE 17029


Bagnizeau është një komunëFrancë. Bagnizeau bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 188 banorë dhe sipërfaqe 9.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]