Bagnoles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnoles
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bagnoles is located in Franca
Bagnoles
Bagnoles
43°16′20″V 2°26′15″L / 43.2722°V 2.4375°L / 43.2722; 2.4375Koordinatat: 43°16′20″V 2°26′15″L / 43.2722°V 2.4375°L / 43.2722; 2.4375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Conques-sur-Orbiel
Ndërbashkësia Carcassonne Agglo
Kryetari Serge Sarran
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.63 km2
Lartësia 118 m (m.n.d.)
Popullsia 243 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11600
INSEE 11025


Bagnoles është një komunëFrancë. Bagnoles bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 243 banorë dhe sipërfaqe 5.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]