Bagnoles-de-l'Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnoles-de-l'Orne
Komunë
noform
Pamje nga Bagnoles-de-l'Orne
Vendndodhja
Bagnoles-de-l'Orne is located in Franca
Bagnoles-de-l'Orne
Bagnoles-de-l'Orne
48°33′18″V 0°24′40″P / 48.555°V 0.411111°P / 48.555; -0.411111Koordinatat: 48°33′18″V 0°24′40″P / 48.555°V 0.411111°P / 48.555; -0.411111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Alençon
Kantoni Juvigny-sous-Andaine
Ndërbashkësia Pays d'Andaine
Kryetari Jean Pierre Blouet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.26 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 2502 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61140
INSEE 61483


Bagnoles-de-l'Orne është një komunëFrancë. Bagnoles-de-l'Orne bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 2502 banorë dhe sipërfaqe 9.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]