Bagnols, Rhône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnols
Komunë
noform
Pamje nga Bagnols
Stema_figura
Vendndodhja
Bagnols is located in Franca
Bagnols
Bagnols
45°55′06″V 4°36′29″L / 45.918333°V 4.608056°L / 45.918333; 4.608056Koordinatat: 45°55′06″V 4°36′29″L / 45.918333°V 4.608056°L / 45.918333; 4.608056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Qarku Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kantoni Le Bois-d'Oingt
Ndërbashkësia Beaujolais-Pierres Dorées
Kryetari François Godde
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.35 km2
Lartësia 430 m (m.n.d.)
Popullsia 749 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 69 620
INSEE 69 017


Bagnols është një komunëFrancë. Bagnols bën pjesë në departamentin Rhônerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 749 banorë dhe sipërfaqe 7.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]