Bagnols-sur-Cèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnols-sur-Cèze
Komunë
noform
Pamje nga Bagnols-sur-Cèze
Stema_figura
Vendndodhja
Bagnols-sur-Cèze is located in Franca
Bagnols-sur-Cèze
Bagnols-sur-Cèze
44°09′45″V 4°37′13″L / 44.1625°V 4.620278°L / 44.1625; 4.620278Koordinatat: 44°09′45″V 4°37′13″L / 44.1625°V 4.620278°L / 44.1625; 4.620278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Bagnols-sur-Cèze
Ndërbashkësia Le Gard Rhodanien
Kryetari Jean-Christian Rey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.37 km2
Lartësia 47 m (m.n.d.)
Popullsia 18506 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30200
INSEE 30028


Bagnols-sur-Cèze është një komunëFrancë. Bagnols-sur-Cèzebën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 18506 banorë dhe sipërfaqe 31.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]