Baigneaux, Eure-et-Loir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Baigneaux
Komunë
Vendndodhja
Baigneaux is located in Franca
Baigneaux
Baigneaux
48°07′45″V 1°49′01″L / 48.1292°V 1.8169°L / 48.1292; 1.8169Koordinatat: 48°07′45″V 1°49′01″L / 48.1292°V 1.8169°L / 48.1292; 1.8169
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Qendra-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Châteaudun
Kantoni Orgères-en-Beauce
Ndërbashkësia Beauce d'Orgères
Kryetari Jean-Claude Popot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.78 km2
Lartësia 122 m (m.n.d.)
Popullsia 221 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28140
INSEE 28019


Baigneaux është një komunëFrancë. Baigneauxbën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 221 banorë dhe sipërfaqe 11.78 km².

Popullsia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia në vite
Viti Pop. ±%
1962 207 —    
1968 268 +29.5%
1975 240 −10.4%
1982 198 −17.5%
1990 204 +3.0%
1999 196 −3.9%
2008 221 +12.8%


Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]