Baigneaux, Gironde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baigneaux
Komunë
noform
Pamje nga Baigneaux
Stema_figura
Vendndodhja
Baigneaux is located in Franca
Baigneaux
Baigneaux
44°43′25″V 0°11′45″P / 44.723611°V 0.195833°P / 44.723611; -0.195833Koordinatat: 44°43′25″V 0°11′45″P / 44.723611°V 0.195833°P / 44.723611; -0.195833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Akuitania e Re
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni Targon
Ndërbashkësia Le Targonnais
Kryetari Bernard Setrin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.93 km2
Lartësia 68 m (m.n.d.)
Popullsia 333 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33760
INSEE 33025


Baigneaux është një komunëFrancë. Baigneaux bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 333 banorë dhe sipërfaqe 7.93 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962176—    
1968185+5.1%
1975153−17.3%
1982160+4.6%
1990221+38.1%
1999245+10.9%
2008333+35.9%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]