Baignes-Sainte-Radegonde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baignes-Sainte-Radegonde
Komunë
noform
Pamje nga Baignes-Sainte-Radegonde
Stema_figura
Vendndodhja
Baignes-Sainte-Radegonde is located in Franca
Baignes-Sainte-Radegonde
Baignes-Sainte-Radegonde
45°22′59″V 0°14′10″P / 45.38314°V 0.236206°P / 45.38314; -0.236206Koordinatat: 45°22′59″V 0°14′10″P / 45.38314°V 0.236206°P / 45.38314; -0.236206
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Akuitania e Re
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Cognac
Kantoni Baignes-Sainte-Radegonde
Ndërbashkësia Les 4B - Sud-Charente
Kryetari Gérard Delétoile
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.22 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 1326 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16360
INSEE 16025


Baignes-Sainte-Radegonde është një komunëFrancë. Baignes-Sainte-Radegonde bën pjesë në departamentin Charenterajonit Akuitania e Re. Komuna ka një popullsi prej 1326 banorë dhe sipërfaqe 31.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]