Baignolet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baignolet
Komunë
Vendndodhja
Baignolet is located in Franca
Baignolet
Baignolet
48°10′25″V 1°37′23″L / 48.173611°V 1.623056°L / 48.173611; 1.623056Koordinatat: 48°10′25″V 1°37′23″L / 48.173611°V 1.623056°L / 48.173611; 1.623056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Qendra-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Voves
Ndërbashkësia La Beauce Vovéenne
Kryetari Marc Vinchon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.07 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 129 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28150
INSEE 28020


Baignolet është një komunëFrancë. Baignolet bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Qendra-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 10.07 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962141—    
1968148+5.0%
1975110−25.7%
1982102−7.3%
1990104+2.0%
1999115+10.6%
2008129+12.2%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]