Baillargues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baillargues
Komunë
noform
Pamje nga Baillargues
Stema_figura
Vendndodhja
Baillargues is located in Franca
Baillargues
Baillargues
43°39′43″V 4°00′49″L / 43.661944°V 4.013611°L / 43.661944; 4.013611Koordinatat: 43°39′43″V 4°00′49″L / 43.661944°V 4.013611°L / 43.661944; 4.013611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Oksitania
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Montpellier
Kantoni Castries
Ndërbashkësia Montpellier Méditerranée Métropole
Kryetari Jean-Luc Meissonnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.68 km2
Popullsia 6054 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34670
INSEE 34022


Baillargues është një komunëFrancë. Baillargues bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Oksitania. Komuna ka një popullsi prej 6054 banorë dhe sipërfaqe 7.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]