Bailleau-Armenonville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleau-Armenonville
Komunë
Vendndodhja
Bailleau-Armenonville is located in Franca
Bailleau-Armenonville
Bailleau-Armenonville
48°32′00″V 1°39′07″L / 48.5333°V 1.6519°L / 48.5333; 1.6519Koordinatat: 48°32′00″V 1°39′07″L / 48.5333°V 1.6519°L / 48.5333; 1.6519
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Qendra-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Maintenon
Ndërbashkësia Val de Voise
Kryetari Gérald Garnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.46 km2
Lartësia 122 m (m.n.d.)
Popullsia 1352 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28320
INSEE 28023


Bailleau-Armenonville është një komunëFrancë. Bailleau-Armenonville bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Qendra-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1352 banorë dhe sipërfaqe 17.46 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962645—    
1968682+5.7%
1975727+6.6%
1982818+12.5%
19901.044+27.6%
19991.179+12.9%
20081.352+14.7%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]