Bailleau-l'Évêque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleau-l'Évêque
Komunë
noform
Pamje nga Bailleau-l'Évêque
Stema_figura
Vendndodhja
Bailleau-l'Évêque is located in Franca
Bailleau-l'Évêque
Bailleau-l'Évêque
48°29′22″V 1°23′51″L / 48.489444°V 1.3975°L / 48.489444; 1.3975Koordinatat: 48°29′22″V 1°23′51″L / 48.489444°V 1.3975°L / 48.489444; 1.3975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Qendra-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Mainvilliers
Ndërbashkësia Le Val de l'Eure
Kryetari Joëlle Pinsard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.68 km2
Lartësia 159 m (m.n.d.)
Popullsia 1153 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28300
INSEE 28022


Bailleau-l'Évêque është një komunëFrancë. Bailleau-l'Évêque bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Qendra-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1153 banorë dhe sipërfaqe 19.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]