Bailleau-le-Pin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleau-le-Pin
Komunë
Vendndodhja
Bailleau-le-Pin is located in Franca
Bailleau-le-Pin
Bailleau-le-Pin
48°22′04″V 1°19′51″L / 48.3678°V 1.3308°L / 48.3678; 1.3308Koordinatat: 48°22′04″V 1°19′51″L / 48.3678°V 1.3308°L / 48.3678; 1.3308
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Illiers-Combray
Ndërbashkësia Pays de Combray
Kryetari Martial Lochon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.54 km2
Lartësia 174 m (m.n.d.)
Popullsia 1505 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28120
INSEE 28021


Bailleau-le-Pin është një komunëFrancë. Bailleau-le-Pin bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1505 banorë dhe sipërfaqe 16.54 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1793697—    
1800710+1.9%
1806699−1.5%
1821680−2.7%
1831804+18.2%
1836830+3.2%
1841862+3.9%
1846948+10.0%
1851949+0.1%
1856906−4.5%
1861932+2.9%
1866910−2.4%
1872918+0.9%
1876930+1.3%
1881874−6.0%
1886865−1.0%
1891893+3.2%
1896887−0.7%
1901851−4.1%
1906876+2.9%
1911836−4.6%
1921782−6.5%
1926780−0.3%
1931783+0.4%
1936834+6.5%
1946868+4.1%
1954784−9.7%
1962789+0.6%
1968918+16.3%
19751.141+24.3%
19821.185+3.9%
19901.495+26.2%
19991.456−2.6%
20081.505+3.4%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]