Bailleul, Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleul
Komunë
noform
Pamje nga Bailleul
Stema_figura
Vendndodhja
Bailleul is located in Franca
Bailleul
Bailleul
50°44′21″V 2°44′00″L / 50.7392°V 2.7333°L / 50.7392; 2.7333Koordinatat: 50°44′21″V 2°44′00″L / 50.7392°V 2.7333°L / 50.7392; 2.7333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Dunkerque
Kantoni Bailleul-Nord-Est and Bailleul-Sud-Ouest
Ndërbashkësia Monts de Flandres - Plaine de la Lys
Kryetari Michel Giloen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.42 km2
Lartësia 44 m (m.n.d.)
Popullsia 13989 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59270
INSEE 59043


Bailleul është një komunëFrancë. Bailleulbën pjesë në departamentin Nordrajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 13989 banorë dhe sipërfaqe 43.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]