Bailleul-aux-Cornailles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleul-aux-Cornailles
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bailleul-aux-Cornailles is located in Franca
Bailleul-aux-Cornailles
Bailleul-aux-Cornailles
50°22′19″V 2°26′45″L / 50.3719°V 2.4458°L / 50.3719; 2.4458Koordinatat: 50°22′19″V 2°26′45″L / 50.3719°V 2.4458°L / 50.3719; 2.4458
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Aubigny-en-Artois
Ndërbashkësia Atrébatie
Kryetari Maurice Soyez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.82 km2
Lartësia 141 m (m.n.d.)
Popullsia 261 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62127
INSEE 62070


Bailleul-aux-Cornailles është një komunëFrancë. Bailleul-aux-Cornaillesbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 261 banorë dhe sipërfaqe 6.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]