Bailleul-sur-Thérain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleul-sur-Thérain
Komunë
Vendndodhja
Bailleul-sur-Thérain is located in Franca
Bailleul-sur-Thérain
Bailleul-sur-Thérain
50°12′56″V 2°36′51″L / 50.2156°V 2.6142°L / 50.2156; 2.6142Koordinatat: 50°12′56″V 2°36′51″L / 50.2156°V 2.6142°L / 50.2156; 2.6142
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Kantoni Nivillers
Ndërbashkësia Communes Rurales du Beauvaisis
Kryetari Gratien Carrere
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.5 km2
Lartësia 59 m (m.n.d.)
Popullsia 2078 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60930
INSEE 60041


Bailleul-sur-Thérain është një komunëFrancë. Bailleul-sur-Thérainbën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 2078 banorë dhe sipërfaqe 9.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]