Bailleval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleval
Komunë
Vendndodhja
Bailleval is located in Franca
Bailleval
Bailleval
49°47′38″V 1°26′19″L / 49.7939°V 1.4386°L / 49.7939; 1.4386Koordinatat: 49°47′38″V 1°26′19″L / 49.7939°V 1.4386°L / 49.7939; 1.4386
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Clermont
Kantoni Liancourt
Ndërbashkësia Liancourtois
Kryetari Olivier Ferreira
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.01 km2
Lartësia 65 m (m.n.d.)
Popullsia 1471 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60140
INSEE 60042


Bailleval është një komunëFrancë. Baillevalbën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 1471 banorë dhe sipërfaqe 8.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]