Baillolet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baillolet
Komunë
noform
Pamje nga Baillolet
Vendndodhja
Baillolet is located in Franca
Baillolet
Baillolet
49°47′38″V 1°26′19″L / 49.7939°V 1.4386°L / 49.7939; 1.4386Koordinatat: 49°47′38″V 1°26′19″L / 49.7939°V 1.4386°L / 49.7939; 1.4386
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Londinières
Ndërbashkësia CC de Londinières
Kryetari Michel Duval
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.74 km2
Lartësia 115 m (m.n.d.)
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76660
INSEE 76053


Baillolet është një komunëFrancë. Baillolet bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 8.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]